Home

معارف اسلامي

 سايتهاي افغانستان

مجلات ‌افغانستان

سايت‌هاي حقوقي

سالن انديشه

دانشگاه‌هاي جهان

مقالات

مجلات‌فلسفي ‌وحقوقي

سايت خوشنويسان

اين نشريه الكترونيكي افتخار دارد كه، پذيراي مهمانان ارجمند، فرهيخته و انديشمندي باشد، كه هميشه تاريخ، دغدغه خود سازي، ديگرسازي و كشورسازي دارند؛ و در پي آن هستند كه راهكارهاي مفيد وارزشمند ارايه دهند.

اين شبكه از كليه آثار پژوهشي و هنري؛ مقالات، پايان‌نامه‌ها، داستان، لطيفه، نقاشي، خوشنويسي و... استقبال مي‌كند، لذا مراجعه‌كنندگان محترم در صورتي كه مايل باشند مي‌توانند آثار خود را براي انتشار در اين شبكه به آدرس الكترونيكي شبكه بفرستند.

Englsh

General Embassies of Afghanistan

MINISTRY OFAFFAIR OF AFGHANISTAN FOREIGN

Islamic Republic of Afghanistan

Ministry of Justice of Afghanistan

 FOREIGN AFFAIR OF AFGHANISTAN

History of Afghanistan

بيرق هاي افغانستان

Archives

Interviews

موافقتنامه بن درموردافغانستان

ليست احزاب سياسي افغانستان

در باره ما

منظر ارتباطات علمي و فرهنگي شما هستيم

hya202@yahoo.com

daikondi@hotmail.com

لينك وبلاگها وسايتها:

ماهنامه قلم

آژانس خبرى پژواك

سایت گشایش
غرجستان
عصر انديشه
فلسفه و سياست

فضاي دموكراسي
انجمن‌جوانان‌افغانستان

اخبار دایکندی
نويد فردا
حقوق و قوانين افغانستان
صبح بخير افغانستان
نگاه نو، ناظر حسين زكي
دانشجويان دايكندي
دنياي تفكر
كاتب هزاره
سايت مطبوعات افغانستان
سايت آرمان
مطالعات افغانستان
 

سايت‌هاي حقوقي

 سايتهاي افغانستان

دانشگاه‌هاي جهان

اين شبكه از همه آثار و مطالب مفيد، جالب و خواندني مراجعه كننگان عزيز استقبال مي كند. اداره شبكه

 

اخبار انتخابات رياست جمهوري افغانستان

 

خبر آنلاين: افغانستان همچنان روزهای سخت و بحرانی را پشت سر می‌گذارد . روزهای کشته شدن شهروندان غیرنظامی و حمله به ستادهای انتنخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری . کمتر از یک هفته تا زمان برگزاری این انتخابات زمان باقیست و این در حالیست که نه تغییر استراتژی ‌های ایالات متحده در این کشور جواب داده است و نه مذاکره دولت مرکزی با طالبان . چهل و هشت ساعت پیش بود که سر سرباز امریکایی در حمله ای غافلگیر کننده جان خود را در این کشور از دست دادند . هنوز نیروهای امریکایی و دولت از شوک این حمله بیرون نیامده‌اند که در غرب این کشور ، انفجار یک بمب کنترل از راه دور در مسیر حرکت یک کاروان پلیس به کشته شدن دوازده تن انجامید. محل این انفجار استان هرات اعلام شده است . به گزارش سخنگو رییس پلیس استانی در این انفجار 10 غیر نظامی و دو افسر پلیس کشته و 26 تن از جمله رییس پلیس محلی زخمی شدند.
حمله چهل و هشت ساعت پیش به سربازان خارجی هم شمار تلفات ناتو در نخستین روز از ماه اگوست را به نه نفر رساند.  بدین ترتیب بر اساس امار و ارقام موجود ناتو و امریکایی‌ها خونبارترین دوره خود در طول هشت سال گذشته را پشت سر می‌گذارند .
در شرایطی که هیچ کدام از استراتژی های ناتو و دولت مرکزی برای ساکت کردن طالبان پاسخ نداده است ، نمایندگان سازمان ملل در این کشور جنگ زده خواستار گفت‌وگوهای صلح با رهبری طالبان هستند و می‌گویند توافقات با فرماندهان شبه نظامی محلی که از سوی وزیر امور خارجه انگلیس پیشنهاد شده، برای پایان دادن به خشونت‌ها کافی نیست.
کای آیده، نماینده سازمان ملل در افغانستان گفت: تنها گفت‌وگو با رده‌های بالای طالبان فرصت پایان دادن به مناقشات است.
وی به خبرنگاران گفت: اگر شما نتایج مرتبط می‌خواهید، باید با آنهایی که مرتبط هستند گفت‌وگو کنید. اگر شما نتایج مهم می‌خواهید باید با افراد مهم گفت‌وگو کنید و اگر صرفا یک روند آشتی ناقص داشته باشید، نتایج ناقصی خواهید داشت.

 

مبارزات انتخاباتي

کرزى حاضر به شرکت در مناظره فقط در تلویزیون دولتی است.  وحيد عمر سخنگوى کمپين انتخاباتى حامد کرزى در یک کنفرانس مطبوعاتى اعلام کرد که کرزى حاضر به مناظره تلويزيونى است. به گفته وی، رئيس جمهور افغانستان در آينده نزديک در يک مناظره تلويزيونى حضور خواهد يافت تا تمام رسانه هاى داخلى و خارجى آن را تحت پوشش قرار دهند.

 

عمر گفت: کرزی حاضر است در یک مناظره ملی و رویایی که نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی حضور داشته باشند، برنامه های پنج ساله خود را اعلام کند.

 

چند روز پیش  تلويزيون خصوصى (طلوع) مناظره ای را برگزار کرد که توسط حامد کرزى رد شده بود ولى در آن اشرف غنى احمدزى و عبدالله عبدالله شرکت کرده بودند.

 

رییس جمهور افغانستان در جریان مناظره نخست شرکت نکرد و دلیل آن را حاضر نبودن همه نامزدها در برنامه مناظره ها اعلام کرد. او که بواسطه عدم حضورش زیر فشار منتقدان قرار دارد، شرکت در مناظره تلویزیون ملی را پذیرفته است.

 

تکذیب احتمال اغتشاش آفرینی از سوی حامیان دکتر عبدالله

 

وحید عمر سخنگوی ستاد انتخاباتی کرزی در جریان نشست مطبوعاتی خود، به مندرجات یکی از سایت های عربی که از قول ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله احتمال ایجاد اغتشاش پس از انتخابات را مطرح کرده بود، تاخت و آن را غیر مسئولانه و خلاف قانون اساسی خواند.

 

اشاره عمر به اظهارات عبدالستار مراد مسئول ستاد دکتر عبدالله بود مبنى بر اينکه "اگر عبدالله رئيس جمهور آينده افغانستان نشود، آنان به تظاهرات و تنشج دست خواهند زد" غير مسئولانه و خلاف قانون اساسى افغانستان خواند.

 

در يکى از سايت هاى عربى به نقل از ستار مراد آمده بود: "در صورتى که نامزد ما در انتخابات رياست جمهورى برنده نشود، حاميان ما دست به اعتراضی گسترده خواهند زد و هرگز اين را نخواهیم پذیرفت که کرزى برنده شود."

 

نکته جالب توجه نزدیکی عبارات منسوب به این فرد با برخی عبارات مورد استفاده در جریان انتخابات ریاست جمهوری ایران است. در سايت مذکور به نقل از ستار مراد آمده بود: "اگر کرزى دست به تقلب وسيع نزند برنده نخواهد شد."

 

ستاد انتخاباتی دکتر عبدالله نقل این عبارات را از سوی ستار مراد تکذیب کرده است.

 

آتش افروزی طالبان در روزهای مانده به انتخابات

 

پس از اینکه طالبان خبر پذیرفتن آتش‌بس در بادغیس را بی‌اساس خواند و آن را تکذیب کرد، منابع طالبانی اعلام کردند که به مخالفت خود با دولت ادامه می دهند و از مردم نیز می خواهند انتخابات را که جنبه امریکایی دارد و بر خلاف منافع ملی و اسلامی افغانستان است تحریم کنند.

 

در بیانیه ای که از سوی طالبان منتشر شده، آمده است که این گروه از تمام امکانات خود برای مسدود کردن مسیرهای منتهی به محل های اخذ رای گیری و جلوگیری از مشارکت مردم استفاده می کند.

 

چند روز دولت افغانستان اعلام کرد که میان نیروهای حکومتی و طالبان در بادغیس آتش‌بس برقرار شده و طالبان متعهد شده اند که در این منطقه ناامنی ایجاد نکنند تا انتخابات در آرامش برگزار شود.

صفحه اول  

  افغانستان

  معارف اسلامي

  مقالات

  معرفي كتاب

  سايت‌هاي قرآني

  شبكهراديوهايافغانستان

  اخبار

  رسانه‌ افغانستان

  سالن انديشه

  سايتهاي افغانستان

  دانشگاه‌هاي جهان

  سايت‌هاي حقوقي

  پايان نامه‌ها

  سايت خوشنويسان

  خبر گزاري‌هاي جهان

  ورزش

  فلسفي‌،اطلاعات ‌عمومي

  سايت‌هاي سياسي

  مجلات‌فلسفي ‌وحقوقي

  مصاحبه ها

  شخصيت هاي افغانستان

  آرشيو

  تماس با ما

  در باره ما

  آلبوم

  قوانين كشور

ادبيات و هنر:

  داستان

  شعر

  خوشنويسي

  نقاشي

  عكسها

تالار گفتگوي آنلاين و آفلاين، كليك كنيد

  وزارت عدليه افغانستان

  آژانس باختر

  اوقات شرعي افغانستان و جهان

قلبِ قلب آسيا ضعيف مي‌تپد(گزارش تحليلي از دايكندي)

 

 


صفحه اول   معارف   اخبار   مقالات   افغانستان    قانون اساسي   قانون انتخابات   قانون رسانه ها   آلبوم   مصاحبه ها  آرشيو   تماس با ما   در باره ما

Send mail to daikondi@hotmail.com  with questions or comments about this web site.
Copyright ©2003 - 2009 daikondi Network.ديزاين و طراحي صفحات: قربانعلي هادي

Powered by www.aryanic.com